NECMİ AKGÜL

Osmaniye İli Bahçe ilçesi Cumafakılı köyünde doğdum.

İlk okulu Osmaniye İstiklal İlkokulu’nda, Ortaokulu Osmaniye Ortaokulu’nda okudum.

Adana Düziçi İlköğretmen Okulunu bitirdim. Önce Adana Karaisalı ilçesi Altınova İlkokulu öğretmenliğini bir yıl yaptıktan sonra askere gittim. Ve Sonra da er öğretmen olarak Rize Çayeli Ormancık köyü ilkokulu öğretmenliğine atandım.

İki yıl bu köyde öğretmenlik yaptıktan sonra Rize merkez Taşlıdere ilkokulu öğretmenliği sonra müdürlüğünü yaparken Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünü; daha sonra da Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim. Rize Lise Edebiyat öğretmenliğine atandım ve iki yıl bu görevde kaldım.

l979 yılının aralık ayında Rize Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak göreve başladım.

1984 yılında Eskişehir Milli Eğitim Müdür yardımcısı olarak Eskişehir’e gittim ve üç yıl sonra 1987 yılında Kırklareli Milli Eğitim Müdür yardımcısı olarak bu İl’e atandım.

Bir yılı aşkın bir süre Bu İl’in Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaptım.

1992 yılında İstanbul Milli Eğitim Müdür yardımcılığına kendi isteğimle atandım. Bir yıl soruşturma ve tahkikat, üç yıl da ilkokul öğretmenlerini atama müdür yardımcısı olarak çalıştıktan sonra isteğim dışında emekli olmaya zorlandım ve 1996 yılında emekli oldum.

1997 yılında İstanbul Kartal 21.Yüzyıl Koleji’nin kuruluşunda ve genel müdürlüğünde bulundum. Üç yıl sonra burdan ayrıldım ve Pendik Kurtköy’e dershane açtımsa da bir yıl sonra kapatmak zorunda kaldım. Tekrar 21. Yüzyıl Koleji genel müdürlüğüne döndüm ve iki yıl daha bu kolejin genel müdürlüğünü yaptım. Okul el değiştirince de ordan ayrıldım ve çalışma hayatına son verdim.

Bir yandan meslek hayatımı sürdürürken diğer yandan da bir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak eğitim sorunları ile ilgilenmeye başladım. Bu konuda yazdığım Doğru Eğitim adındaki kitabımı tamamladım. Yakında bu sitede yayınlayacağım.

Bir mümin olarak hayatım boyunca Kuran’a karşı büyük ilgi duyduğumdan emekli olduktan sonra Kuran’ı okumaya, anlamaya ve araştırmaya, elde ettiğim sonuçları yayınlamaya karar verdim ve bu amacla web sitesi yapmak için kurs gördüm, sitemi yaptım ve yazılarımı burada yayınlamaya başladım.

Amacım bu siteden veya yazı çalışmalarımdan şan şöhret elde etmek ve bu siteye reklam almak para kazanmak değildir. İki yıldan beri başkalarının yaptıkları sitelerde bu yazıları yazdım ve kimliğimi gizledim. Fakat hakkımda insanların kısa da olsa bir bilgi sahibi olmaları güveni artıracağından sizlerle tanışmayı gerekli gördüm.

Rize ile ilgili Rize’yi Tanıyalım ve Rize Manileri adında iki kitabım var.

İstanbul’da ikamet etmekteyim.

İki kızım var.

Yorumlar

“NECMİ AKGÜL” için 4 cevap

 1. Kadir Sonugür avatarı
  Kadir Sonugür

  Necmi hocam, ben İst. Beykoz’luyum. Büyüklerim Rize’den gelmişler. Şu an Muğla’da ikamet etmekteyim. Sizi herhalde Aracılık ve Şirk linkinden takip edeceğim. Tanyolu com. u ziyaret edeceğim. Kalın sağlıcakla.

  1. Necmi Akgül avatarı
   Necmi Akgül

   Selam Kadir Sonugür

   Ben Rize’de 14 yıl kaldım. Rize ikinci ilimdir benim.

   Beni takip edeceğiniz için teşekkür ederim.

   Kendine iyi bak..

   Sevgilerimle…

   Necmi Akgül

 2. Duran zengin avatarı
  Duran zengin

  Yazılarınızı okudum dedimki bu adam ilahiyatçı deyil herhalde eğitimci diye düşünürken hakkında …… yazdıklarınız ne fazla nede noksan bence.bu kullandığınız dil arı,duru ilkokul mezunu bile anlar sizi takip edeceğim bilginizi ve kaleminizi ALLAH güçlendirsin.

  1. Necmi Akgül avatarı
   Necmi Akgül

   Selam Duran Zengin,

   İlgine teşekkür ederim.

   Sevgilerimle….

   Necmi Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir